Fairey Swordfish

15. prosince 2005 v 17:02 | Vapi |  Modely

Po delší odmlce se hlásím z modelem,jehož předloha zruinovala italské loďstvo v Tarentu a potopila německou chloubu,Bismarck!!!

Model je od revellu (ale mám takové neblahé tušení,že sou to staré formy Matchbox,tuším že z rok 198x-snad 7???) výlisky jsou ovšem kvalitní(no možná až moc hluboké a široké spáry na trupu)jěstě k plátnu na křídle,jelikož jsem ještě žadné v realu neviděl nebudu hodnotu )))Já se rozhodl swordfische kapánek upravit, zavřu křídla a otevřu motorový prostor.
Začal sem hledáním vhodných doplňků.Z hrůzou sem zjitil že žádné nejsou, no co bude to stavba "samodomo".aspon tak zabiju dvě mouchy jednou ranou (naučím se vyrábět vlastní díly a jěště držet geometrii.)

stavba Začal sem rozřezáním tech křidel,slo to snadno ,rozříznout,uříznout obrousit a zatmelit a bylo hotovo.Pak sem pokračoval kokpitem,ve stavebnici je vybaven, no spíš nevybaven ničím (chybí palubka i řídicí páka-asi to je tím,že stavebnice nabízi i figurky pilotů)), páku nahradila tyčinka z plastiku a palubku mírně upravená (obroušená a řádně přetmelená)palubka z domácích zásob (tuším že z Miga!!! Sou jak dvojčata :D.
dále sem doplnil boční panely na místě střelce a navigátora ,a ke konci nalepil mezi sedačku pilota a navigátora takový panel ,který je v původní stavebnici skryt krytem,jelikož revell pojal stavebnici jako dvojmístnou.
Motor:motorové lože sem nahradil nitemi z rámečku,ploché časti jsou z plastového víka od Ramy(nebo Perly , nevím)nadrž sou poskládané plastové destičky slepené sekundákem,nejtežší bylo dodržet Geometrii, jo přiznávám ujel sem kde se dalo, je to v pr.... motor je z krabičky, mírně zbroušený, pár drátu je k tomu přidáno, k zadní části sem nalepil kolečko z tamiye pásky
Tak a nachystal sem se k barvení, už už otevíram světle šedou, a!!! zjiětuju že mi vyschla, fuj mecha jedna, takže vytahuju alespon černou a dark green,natřu alespon to.....
Tak a takhle sem ho poslal do skříně, bude čekat až ježíšek přinese new barvy (((
PS:fotky dodám asi až v novém roce........
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vapi Vapi | 30. prosince 2005 v 19:34 | Reagovat

tak sem se dokopal k fotkám sou v galerii...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama